Dnes:15°C

Zítra:19°C

Čtvrtek 1.10. Igor
Menu

Benešovsko má novou edukačně zábavní aplikaci

Benešovsko má novou edukačně zábavní aplikaci

foto: Pixabay

20. 01. 2020 - 10:00

Benešov má jako první město v České republice vlastní grafiku v turistické aplikaci Benešovsko hrou. Tato hra je založena na platformě geolokační hry GEOFUN. Aplikace je určena pro chytré telefony se systémy Android a iOS a je ke stažení zcela zdarma.

 
V aplikaci jsou připraveny čtyři unikátní hry, které netradičním způsobem prezentují krásy města Benešov a konopišťského okolí. Hry jsou také součástí mateřské aplikace GEOFUN a tvoří samostatný georegion Benešovsko. Během her virtuální průvodce, medvěd Jiří, zábavně představí tamější památky, seznámí s historií města i významnými benešovskými osobnostmi. Turisté ve zdejším podzemí prozkoumají ráj experimentů a pokusů. V hraběcí společnosti Františka Ferdinanda d´Este se vydají na hon na známé Konopiště. Jako třešnička nakonec je čeká odměna v podobě pokladu, který získají v benešovském či konopišťském infocentru, pokud správně rozluští záhadnou šifru.   

Hry jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a lze je hrát kdykoliv během roku za příznivého počasí s ohledem na otevírací dobu příslušných turistických atraktivit. Během her je kromě zajímavých informací připraveno plno zábavných úkolů a otázek. Bavit se tedy budou dospělí i děti.

Benešovsko hrou je vytvořeno na jádru geolokační advergamingové hry GEOFUN, která obsahuje přes sto geolokačních her nové generace po České republice. Jedná se o marketingový nástroj propagace turistických destinací i jednotlivých turistických atraktivit. Hráči pomocí chytrého telefonu poznávají známá i neznámá místa netradičním způsobem. Během hraní plní nejrůznější úkoly, pořizují fotografie a videa a soutěží o lákavé ceny, které získají za nasbírané geonky (body). Hráči používají vlastní slovník se specifickými výrazy např. zdraví se pozdravem Géčko. Pokud hrají GEOFUN tak tzv. geofuní.

0 komentářů

Další články