Středa 8.7. Nora
Menu

Cyklisté v Benešově už zase jedou

Cyklisté v Benešově už zase jedou

foto: Archiv

29. 05. 2020 - 12:24

Po několika letech se vrací do Benešova cyklistické tréninky nebo vyjížďky. První se uskutečnila 3. května a pravidelně by měli cyklisté vyjíždět každou neděli v 9.30 hod. od atletického stadionu. 

 
Tréninky nebo vyjížďky jsou určeny nejen pro výkonnostní cyklisty, triatlonisty, ale může přijet každý příznivec kola. A je jedno, jestli na silničním kole nebo horském. V případě většího počtu se skupiny mohou rozdělit podle zaměření.
 
Na první vyjížďce byli i mistři ČR v cyklistice Daniela Radová a Jaroslav Máca, který v minulosti vyhrál ve své kategorii mistrovský závod v dlouhém triatlonu. V každém případě se nemusí nikdo obávat, že se jede hned rychle. Začátek bývá volnější, pak dle výkonnosti se skupina může dělit.
 
Záměrem není jen najíždět kilometry, ale spojit komunitu cyklistů, triatlonistů a všech příznivců kola z Benešova a okolí, tak jako se to podařilo třeba u běžců, kteří pravidelně vybíhají v úterý v 18.30 hod. v Konopišti (parkoviště pod hrází). Tyto výběhy jsou pod patronací Benešovského běžeckého klubu.
 
Každý, kdo přijede, by měl mít kolo v dobrém technickém stavu a samozřejmě přilbu. Jede se na vlastní nebezpečí a musí se dodržovat pravidla silničního provozu.

0 komentářů

Další články