Dnes:15°C

Zítra:19°C

Čtvrtek 1.10. Igor
Menu

Středočeští policisté ocenili šikovné umělce

Středočeští policisté ocenili šikovné umělce

foto: Policie ČR

19. 01. 2020 - 15:00

Středočeští policisté vyhlásili v tomto týdnu vítěze soutěže, které odměnili spoustou zajímavých dárků. Jejich díla poputují i do republikového výběru. 

Do výtvarné a literární soutěže v rámci projektu Markétina dopravní výchova se přihlásilo na devadesát dětí ze Středočeského kraje. Žáci se svými rodiči a učiteli se zamýšleli nad tématem „Zpomal, prosím“, tedy nad riziky rychlé a nepozorné jízdy, která dokáže ohrozit všechny účastníky silničního provozu. To, jak jsou děti vnímavé, potvrdily jejich obrázky a literární počiny, ze kterých byli všichni při slavnostním vyhlášení dojati.

Tým silniční bezpečnosti, ve spolupráci s Policií České republiky, již po několikáté vyhlásil výtvarnou a literární soutěž, která je jednou z činností preventivního projektu Markétina dopravní výchova. Vyhlášení krajského kola pořádala středočeská policie dne 14. ledna 2020 na krajském ředitelství, kam malí „umělci“ dorazili se svými rodiči a pedagogy. Slavnostním vyhlašováním přítomné provázela vedoucí oddělení tisku a prevence mjr. Mgr. Vlasta Suchánková. Diplomy dětem předával dopravní inženýr kpt. Ing. Bc. Martin Kavka, který je zároveň za jejich výkony pochválil. Přítomným rodičům a učitelům také poděkoval za pozitivní působení na mladou generaci, která si díky svému ranému věku vštípí bezpečné chování v silničním provozu již na celý život.

Do soutěže se mohly zapojit děti z mateřských i základních škol. K tématu „Zpomal, prosím“ se vyjadřovaly kresbou, nebo literárním dílem. Oceněné výtvory budou dále posuzovány v republikovém výběru, odkud se mladí výtvarníci a spisovatelé mohou probojovat do republikového kola, které se uskuteční na začátku února. Přejeme jim hodně štěstí.

0 komentářů

Další články