Dnes:15°C

Zítra:19°C

Čtvrtek 1.10. Igor
Menu

Twirling slaví historický úspěch

Twirling slaví historický úspěch

foto: Facebook

18. 01. 2020 - 15:00

Viktorie Šitlerová, žákyně základní školy Dukelská, se za pomoci města Benešov zúčastnila dvou mezinárodních soutěží v twirlingu.

 
V dubnu se kvalifikovala na mistrovství Evropy, které se konalo v Itálii. Soutěžila v asociaci NBTA a vybojovala si skvělé, medailové 6. místo!
 
V srpnu Viki čekal Světový pohár ve francouzském Limoge, kde měla tu čest čelit světovým špičkám ze dvou největších asociací twirlingu; NBTA a WBTF. Přijmula tuto výzvu a bojovala s tou nejsilnější konkurencí z celého světa.
 
Viki poprvé v historii ČR soutěžila v nejvyšší kategorii Elite, kde si vybojovala postup do finále mezi TOP 10 z celého světa, umístila se hned za závodnicemi z Japonska, USA a Francie, skončila jako druhá nejlepší Evropanka. Viki tak pro Českou republiku zaznamenala největší historický úspěch.
 
Začátkem prosince Viki obhájila titul mistryně republiky NBTA ,již pro rok 2020 v disciplínách rytmické taneční sólo a sólo 1 baton a získala nominaci na MS, jenž se koná o Velikonocích v nizozemském Eindhovenu .
 
V březnu se Viki účastní další soutěže a to kvalifikace tentokrát v asociaci WBTF, kde bude opět usilovat o oba tituly mistra republiky a nominaci na MS konající se Itálii v Riccione a International Cup ve španělském Blanes.

0 komentářů

Další články