Dnes:15°C

Zítra:13°C

Úterý 20.4. Marcela
Menu

Očkovat proti koronaviru začali i v kolínské nemocnici

Očkovat proti koronaviru začali i v kolínské nemocnici

foto: Archiv

05. 01. 2021 - 09:03

Úplně prvním zdravotníkem, který dostal v sobotu 2. ledna 2021 vakcinu proti onemocnění onemocnění Covid 19 vyvolávaného novým typem koronaviru byla v oblastní nemocnici Kolín primářka interního oddělení Emilie Niedobová, informovala hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN).

Od pondělí 4. ledna se očkování zdravotníků ve středních Čechách rozjíždí i v dalších oblastních nemocnicích – tedy v těch velkých krajských, které jsou v Kladně, Mladé Boleslavi a Příbrami. Pravidelné dodávky vakcín rozdělovaných ministerstvem zdravotnictví, jejichž zásilky by měly přicházet v týdenních intervalech, začít mají od čtvrtka 7. ledna.

Vakcinace je prozatím určena pouze vybraným skupinám, tedy lidem v určených profesích a pacientům s velmi závažnou diagnózou. Až posléze dojde na zájemce z řad veřejnosti. Radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS) slibuje, že se zvyšujícími se počty dodaných vakcín začnou fungovat i další očkovací místa; ta mají být k dispozici v každém okresním městě. Kraj také připravuje manuál, který má zajistit organizaci očkování po celých středních Čechách „v souladu s národní strategií“. 

Další články