Zde může být vaše reklama.
Sobota 15.6.
Svátek má Vít
Menu

Na Říčansku hořela stodola

Na Říčansku hořela stodola

foto: HZS ČR - Středočeský kraj

11. 01. 2020 - 15:00

V pátek 10. ledna v půl jedenácté přijalo operační středisko středočeských hasičů informaci o požáru hospodářského stavení s garáží v obci Želivec, která patří pod Sulice v okrese Praha-východ. Další oznamovatelé uvedli, že z celé střechy stoupá kouř, uvnitř hoří také osobní automobil a do objektu byl vypnut přívod elektrického proudu.

V prvním sledu na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic Jílové a Říčany společně s dobrovolnými hasiči z Jílového u Prahy, Těptína a Velkých Popovic.

Velitel zásahu po příjezdu od uživatele zjistil, že se uvnitř objektu o půdorysu přibližně 12x8 metrů nacházejí také tlakové lahve, dřevo, pneumatiky a polystyren. Velitel rozhodl o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu. K požáru proto byly povolány ještě dobrovolní hasiči obcí Dolní Jirčany, Nespeky, Senohraby a Sulice – Nechánice.

V průběhu zásahu se z objektu ozývaly výbuchy. Hasiči s dýchací technikou ihned zahájili hasební práce, vynesli kanystry s pohonnými hmotami a ustavili výškovou techniku. Voda byla do rozvinutého požáru dodávána čtyřmi vodními proudy. Pro zastavení šíření požáru pod střešní konstrukcí byly použity hasicí hřeby. Dodávka hasební vody byla plynule zajištěna pomocí obecní hydrantové sítě.

Po necelé hodině intenzivního hašení byla ohlášena lokalizace požáru. Objekt byl odvětrán pomocí přetlakové ventilace a dohašován pomocí tří proudů. Krátce po poledni byl snížen stupeň poplachu a provedena redukce zasahujících jednotek. Objekt byl předán majitelce s nařízenou šestihodinovou dohlídkou, kterou zajistili dobrovolní hasiči z Těptína.

Další články