Svátek má Oto
Menu

Dobrovické béčko jasně porazilo Lužec

02. 04. 2019 - 10:38

Dobrovice – Nevídanou střelnici si otevřelo dobrovické béčko. Drtivým vítězstvím nad Lužcem napravilo úvodní výbuch v Ostré, odkud si odvezlo porážku 1:5.

V 5. minutě vymetl dolní růžek po Vajglově přihrávce Cigánek, hned nato hostující Kerpl pod tlakem namazal na gól volnému Fotrovi. Ten ve 20. minutě využil Gábovu zpětnou přihrávku a k tyči zvýšil na 3:0, jenže při gólové střele se zranil a musel střídat. Totéž se přihodilo Sodomovi, který křížnou přihrávkou připravil čtvrtý gól Zelinkovi.
Hosté mohli přerušit dobrovickou kanonádu, když pomezní Kratochvíl správně upozornil na faul na Lebdušku v šestnáctce. Kučerovu penaltu však Truksa vyrazil. Slovo si vzali zase domácí. Cigánkův přímý kop prodloužil hlavou do sítě Vladyka, za dvě minuty krásně trefil šibenici Gába – 6:0.
Brankostroj nezastavila ani přestávka – po rohu zvýšil hlavou šestnáctiletý Kopecký, který už měl v nohách dopolední zápas za dorost. Vzápětí snížil stejným způsobem po trestném kopu ex-slávisty Kuchaře stoper Lafek. Hlasatel dál nestíhal oznamovat: Klain mladší vypíchl rozehrávku a ze sóla napnul lužeckou síť poosmé. V 58. minutě Vajglův centr přeletěl brankáře a Kopecký hlavičkoval do prázdné – 9:1. Na devět gólů stačilo deset střel.
Dobrovice B – Lužec 10:1 (6:0)
Branky: 9. a 20. Fotr, 48. a 58. Kopecký, 35. a 81. Gába, 5. Cigánek, 28. Zelinka, 33. Vladyka, 55. Klain – 51. Lafek. Rozhodčí: Holý. ŽK: 0:0. Diváci: 72. Střely na bránu: 16:4. Rohy: 6:2.
Dobrovice: Truksa – Kovač, Vladyka, Mráček (62. Humpola), Klain – Cigánek, Macko (70. Hůlka), Sodoma (29. Kopecký, 76. Hruška), Vajgl – Fotr (23. Zelinka), Gába.
Lužec: Rollo – D. Tauchman (60. Bodiš), Lafek, M. Tauchman, Uher – Kerpl (19. Vaculík), Kuchař, Hrdlík (65. Prislupský), Roučka – Lebduška (57. Jirkovský), Kučera.