Menu

MOL Cup Los 2. kola: soupeře znají i prvoligové celky

Los 2. kola: soupeře znají i prvoligové celky

17. 08. 2021 - 13:44

V úterý se v sídle Fotbalové asociace České republiky uskutečnil los 2. kola MOL Cupu. Dvojice pro druhé kolo vylosoval krátce po poledni předseda VV FAČR Petr Fousek. Oficiálním hracím dnem 2. kola je středa 25. srpna. Do druhého kola ještě nezasáhne pětice týmů reprezentujících český fotbal v evropských soutěžích, tedy Slavia, Sparta, Jablonec, Plzeň a Slovácko. Tyto kluby se zapojí až od kola třetího.

Trofej pro vítěze obhajuje pražská Slavia, která v květnovém finále porazila Viktorii Plzeň 1:0 a získala tak v sezóně 2020/2021 double. Slávisté ovládli i šesté finále poháru, které v samostatné historii hráli.

Kluby byly rozděleny do čtyř košů v rámci licenčních a nelicenčních klubů z Čech a Moravy. Licenční kluby na sebe v rámci 2. kola nemohly narazit.

Prvoligové Pardubice si zahrají s Hostouní, Liberec pojede do Zbuzan a Budějovice zavítají do Sedlčan. Druholigová Vlašim, která v prvním kole vyhrála 11:0 v Berouně, bude hrát v Domažlicích.

Na svého soupeře pro druhé kolo si musí počkat Loko Vltavín a Valašské Meziříčí. Zápasy TJ Velké Hamry - FK Ústí nad Labem a FC Vratimov - 1.SK Prostějov se hrají ve středu 18. srpna od 17 a 18 hodin.

"Věřím, že si všichni následující kolo užijeme, protože los nabídl spoustu zajímavých dvojic," řekl Petr Fousek předseda fotbalové asociace.